Stručné kontakty
logo spoločnosti SLOSMAT, s. r. o. – člen aliancie ASAS

Cestárska 12
010 01 Žilina

tel.:   +421 41 564 07 20
  +421 41 564 07 21
  +421 41 564 07 22
fax:   +421 41 564 07 23
e-mail:   slosmat@slosmat.sk
Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok   07:00 – 16:00
Sobota – Nedeľa   zatvorené

« späť
Blog » Kazetové podhľady sa viac než len oplatia. Prečo?

Kazetové podhľady sa viac než len oplatia. Prečo?

Dnes nie je žiaden problém cítiť sa vo vlastnej domácnosti ako na honosných zámkoch, ktoré sa nám v klasických rozprávkach tak páčia. O takúto atmosféru sa môžu postarať kazetové podhľady, ktoré sú nielen dekoratívnym prvkom, ale tiež vedia ušetriť náklady na vykurovanie. Čo okrem toho moderné podhľady dokážu?

Kazetové podhľady sa viac než len oplatia. Prečo – ilustračný obrázok

Stropy do každej miestnosti

Stropné kazety môžete poznať práve zo zámkov. Vtedy však vyzerali úplne inak ako dnes, no aj v minulosti dokázali divy. Dnešné stropné kazety sú vyrábané iným spôsobom s množstvom vzorov či farieb. Vďaka širokej škále výberu sa tak kazety hodia v podstate do každej miestnosti. Ich inštalácia nie je náročná a môžete vďaka nim vytvoriť vlastný, originálny interiér, ktorý vám budú všetci závidieť. No keďže pri takýchto stropoch nejde len o vzhľad, zameriame sa teraz na zásadné výhody stropných konštrukcií.

Nespočetné výhody

Kazetovými podhľadmi môžete efektívne zakryť nepekný strop, ktorý tým pádom nebudete musieť vyrovnávať, ani nijako špeciálne riešiť, čo vám v konečnom dôsledku ušetrí čas aj peniaze. Týmto spôsobom je ďalej možné znížiť výšku stropu, čo môže miestnosť na jednej strane zútulniť a na druhej dokážete upraviť akustiku či izoláciu celého priestoru.

Dobre sa do takého stropu inštaluje osvetlenie, a to nielen luster, pretože do kaziet sa pre neho ľahko vyreže otvor, ale je možné tam nainštalovať aj moderné LED osvetlenie. Pod kazety sa ľahko skryjú všetky elektrické rozvody, takže nielenže nie sú vidieť, ale navyše sa dá strop kedykoľvek rozobrať a ľahko sa k nim dostanete, ak budete potrebovať niečo zmeniť/opraviť. Aby toho nebolo málo, stropné kazety sa ľahko udržiavajú a sú aj mechanicky odolné.

Srdcom je kazetová konštrukcia

Po technickej stránke existujú minerálne i sadrokartónové dosky viacerých parametrov, určené do rôzneho prostredia. Protipožiarne vlastnosti, impregnácia proti vlhku a dobré izolačné vlastnosti sú u špecifických druhov takmer porovnateľné. Čo však do prácnosti montáže jednoznačne vyhrávajú kazetové minerálne podhľady. Práca s nimi je o čosi čistejšia a jednoduchšia než so sadrokartónom a viac sa oplatí aj z finančného hľadiska.

A z akých materiálov môžu byť kazety v miestnostiach? Od kovu, plastu až po sadru či drevo. Pomer vysokej kvality nízkej ceny potom spĺňajú predovšetkým minerálne kazety, ktoré sa vyrábajú z lisovaných minerálnych vlákien a špeciálnych spojív. Zabúdať netreba na jednu z najdôležitejších súčastí kazetových podhľadov. Osvedčený konštrukčný systém sa totiž skladá tak z jednotlivých kaziet, ako aj kvalitnej hliníkovej konštrukcie, ktorá je základnou kostrou takéhoto stropu. Patentové profily majú tvar písmena „T“ a upevňujú sa pomocou oceľových prvkov. Toto spojenie zaručuje pevnosť i vysokú odolnosť v ťahu. Zároveň ale prinášajú možnosť jednoduchej demontáže v prípade potreby prístupu do stropných priestorov.

U nás v Slosmate zakúpite kazetovú konštrukciu Atena Steel Strong Easy Line, ktorá bola prioritne vyvinutá pre vytvorenie špeciálnych optických efektov, teraz s 30 % zľavou! Akcia platí do 30. júna. Tešíme sa na vás.

Zdroj: floorwood.cz, ceskestavby.cz

Foto: istockphoto.com


Súvisiace položky: 1 - 5 / 22
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 5 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 22
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 5 Ďalšia strana Posledná strana

tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24, GSM: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997, e-mail: slosmat@slosmat.sk
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 144854
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie