Stručné kontakty
logo spoločnosti SLOSMAT, s. r. o. – člen aliancie ASAS

Cestárska 12
010 01 Žilina

tel.:   +421 41 564 07 20
  +421 41 564 07 21
  +421 41 564 07 22
fax:   +421 41 564 07 23
e-mail:   slosmat@slosmat.sk
Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok   07:00 – 16:00
Sobota – Nedeľa   zatvorené

« späť
Blog » Schiedel KombiGas. Spoľahlivosť a bezpečie v jednom komíne

Schiedel KombiGas. Spoľahlivosť a bezpečie v jednom komíne

Komín je veľmi dôležitou súčasťou domu a preto sa naozaj oplatí nezanedbať jeho výber. Ako pri každej technologickej časti tu hrajú dôležitú úlohu technické parametre, funkčné vlastnosti či predajný a popredajný servis. Na aký komín sa spoľahnúť?

Schiedel KombiGas. Spoľahlivosť a bezpečie v jednom komíne – ilustračný obrázok

Zamerajte sa na tieto požiadavky

Úlohou komína je odvádzať spaliny, mal by byť preto spoľahlivý a bezpečný. Spolu s tým musí mnoho rokov čeliť extrémnej záťaži. Staré murované komíny sú jednou z najčastejších príčin vzniku požiarov počas vykurovacej sezóny.

Čo teda od moderného a najmä spoľahlivého komína vyžadovať? Rozhodne sa oplatí uprednostniť kvalitné a rokmi preverené značky. Dôležité je skontrolovať si aj to, či má komín a hlavne celý komínový systém všetky potrebné certifikáty. Nevyhnutnou podmienkou pre predaj komína na trhu je „Vyhlásenie výrobcu o vlastnostiach“, kde sú uvedené všetky parametre systémového komína z hľadiska jeho funkcie a použitia. Pre každý komínový systém výrobca jasne určí, pre aký spôsob prevádzky je určený.

Parametre pred kúpou

Akým typom paliva chcete vykurovať? To musíte vedieť dopredu. Spaliny z lokálnych spotrebičov, akými sú kozuby, kachle alebo sporáky, majú totiž úplne iné vlastnosti ako produkty horenia zo zdrojov ústredného kúrenia (plynový kotol, ale aj drevosplyňujúci kotol). Tiež by bodlo určiť počet spotrebičov, ktoré chcete ku komínu pripojiť. Vyústenie komína musí byť minimálne 4 m nad terénom, dodržať treba aj prevýšenie ústia komína nad šikmou alebo plochou strechou.

U nás v Slosmate odporúčame komplexný komínový systém od jednej spoločnosti. Systémový komín je na rozdiel od individuálneho zostavený s použitím vyskúšaných a overených kompatibilných dielov od jedného výrobcu, ktorý tým preberá zodpovednosť za komín ako celok a jeho funkčnosť. Zároveň výrobca poskytuje záruku za splnenie vopred deklarovaných vlastností. Kvalitné komínové systémy sú okrem toho dodávané „na kľúč“ so všetkými komponentmi a materiálmi potrebnými pre ich stavbu.

Číslo 1 v komínových systémoch!

Komínový systém Schiedel KombiGas spája všetko potrebné do jedného komína. V komíne sa nachádza tenkostenná izostatická keramická vložka s hrdlovým spojom a so šachtou pre oceľovú vložku z nehrdzavejúcej ocele alebo plastovú rúru, ktorá slúži na odvod spalín a zároveň spoľahlivo privádza vzduch do kotla. Ďalšia šachta je využiteľná pre vedenia bežných inštalácií.

Mimo toho vám značka Schiedel ponúka efektívne, inovatívne a energeticky efektívne riešenia pre vykurovanie a integrované vetracie systémy. So 70 ročnými skúsenosťami zaručuje nielen kompletné komínové systémy, ale aj inteligentné montážne riešenia a servis orientovaný na spokojnosť zákazníkov. S produkčnými závodmi a zastúpeniami v 19 krajinách Európy ponúka Schiedel svojim zákazníkom bezpečnosť, nezávislosť a istotu tepelnej pohody. Nepremeškajte tak zľavy na Schiedel KombiGas až do výšky 38%!

Zdroj: schiedel.com/sk, urobsisam.zoz­nam.sk, salaonline.sk, vytapeni.tzb-info.cz, sdeleni.idnes.cz

Foto: istockphoto.com


Súvisiace položky: 1 - 5 / 22
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 5 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 22
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 5 Ďalšia strana Posledná strana

tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24, GSM: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997, e-mail: slosmat@slosmat.sk
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 144843
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie