« späť
Sortiment » Interiér » Rigips » Stropné systémy OWA » OWAtecta®

OWAtecta®

…lebo kov je iný…

Kovové stropy sú špecifické. Hustota ich povrchu a striedmosť ich dizajnu ponúka architektovi a staviteľovi zvláštne kreatívne možnosti a riešenia na mnoho typov stavebných projektov. V programe kovových stropov máme širokú škálu dosák z pozinkovaného oceľového plechu a hliníka s práškovým farebným povrchovýmnáterom.

Plánovanie s OWAtecta®

Tvorenie variácií
Stropov OWAtecta® je systémový rad, ktorý je určený na poskytovanie riešení pre všetky inštalačné situácie. A So svojimi rozličnými tvarovými koncepciami je vhodný nielen na projekty nových stavieb, ale dá sa s dôverou použiť aj v rámoch pri renovačných a rekonštrukčných opatreniach.

Kovové dosky poskytujú zvlášť dobrú akustiku vďaka rozličným povrchovým perforáciám, ktoré dopĺňajú aj celkový návrhový vzor dosák.

Dosky sa môžu inštalovať niekoľkými rozdielnymi spôsobmi – uloženie, prichytenie, zavesenie a zavesenie s pásovým rastrom. Potrebné závesné sekcie a komponenty sú všetky k dispozícii z programu OWAconstruct ®, napríklad závesy, hlavné žliabkové sekcie, lemy stien a stenové pružiny atď.

Priemery otvorov

Geometria akustiky
Dosky OWAtecta® sú k dispozícii s rozličnými vzormi perforácie povrchu – od hrubých otvorov po najjemnejšie mikroperforácie. Tie umožňujú optimalizáciu času odrážania tak, aby vyhovovala požiadavkám akustiky a návrhu priestoru.

OWAtecta® perfora

Akustické stropy, ktoré ovládajú zvuk
Kovové stropy OWAtecta® – perfora boli vyvinuté v úzkej spolupráci s inštitútom Fraunhofer – Institute for Building Physics (Stuttgart) a boli patentované ako kovové stropy s miktoperforá­ciami. Optimálna akustická charakteristika týchto oceľových dosák je 40000 drobných otvorov na m2, čo zabezpečuje redukciu energie zvuku a vyrovnaný pomer zvukovej absorpcie a zvukovej odrazivosti.

Zaujímavý vizuálny efekt: mikroperforácie sa nedajú vizuálne vnímať z normálnej vzdialenosti od stropu. Strop má teda vzhľad prostého neperforovaného povrchu monolitického typu. Taktiež, keďže len 0,64% povrchu stropu je otvorených, odraz svetla je podobný neperforovanému povrchu.

Protipožiarna ochrana s OWAtecta®

Čas vyhráva – odolnosťou voči požiaru
Naše závesné systémy v kombinácii s doskami OWAcoustic ® a s podhľadovou lícovou štruktúrou poskytujú ochranu až do F 90. Stropy OWAtecta® sú k dispozícii aj ako nezávislé, samostatné protipožiarne ochranné jednotky, ako systémy F 30 barriere Metal, F 30 Solo Metal, EI 30 (a ← >b) Tecral.

Chladenie s OWAtecta®

Mierny chlad, ktorý prichádza zhora
Klimatizácia zvyšuje pohodu v pracovných priestoroch. V spolupráci s výrobcom technických chladiacich komponentov sme vyvinuli OWAtecta® – Cool ceilings – na mierny chlad, ktorý bezhlučne klesá do priestoru.

Povrchový design OWAtecta® perfora

Rigips – OWAtecta – Perfora
Materiál pozinkovaná dosková oceľ
Trieda stavebného materiálu A1 podľa EN 13501–1
Hrúbka 0,5 mm
Farba podobne RAL 9010
Odraz svetla cca. 86 (ISO 7724–2, ISO 7724–3)
Zvuková redukcia* od 15 dB to 44dB
Absorbcia zvuku aw = 0,35 / NRC = 0,50
Požiarna odolnosť* až do F 90 (DIN 4102)

* V závislosti od systému, líca a iných úprav

Napíšte nám

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).


tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24, GSM: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997, e-mail: slosmat@slosmat.sk
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 139185
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie